Locks
Categories
Important compatibility info
| Title | RAV Lexus 3 Button Smart Remote Case |
Additional Information
- Sometimes will operate other features such as the headlights.
- Blade: Supplied Separately
- Battery: None
- Remote key cases are for the typical modern vehicle key and come with buttons to operate the central locking features.
- Frequency: None
- Buttons: 3 Buttons (Lock, Unlock & Boot)
- Transponder: None
Important compatibility info
| Weight | 507 g |
| Paired article numbers | 1.23450 |
| Type | Door Lock |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Function | Door Lock |
Important compatibility info
| Type | Actuator, central locking system |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Operating Mode | Electric |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Function | Actuator, central locking system |
| Extra Description | febi Plus |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Material | Metal |
| Function | Steering Lock |
| Type | Steering Lock |
| for OE number | 155 905 851 |
| Lock System | without lock barrel |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Vauxhall/Nissan/Renault 2 Button R |
Additional Information
- Sometimes will operate other features such as the headlights.
- Blade: Supplied separately
- Remote keys are the typical modern vehicle key and come with buttons to operate the central locking features.
- This item is non-returnable once cut
- Frequency: 433MHz
- Buttons: 2 Buttons (Lock & Unlock)
- Transponder: PCF7946 ID46
- Battery CR1220
- Programming Method: Immobiliser: Diagnostically Remote: Automatically with immobiliser
Important compatibility info
| Additional Information | with adjuster |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Type | Tailgate Lock |
| Function | Tailgate Lock |
| Extra Description | febi Plus |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Honda 3 Button Remote Key |
Additional Information
- Sometimes will operate other features such as the headlights.
- Blade: HON66
- Remote keys are the typical modern vehicle key and come with buttons to operate the central locking features.
- This item is non-returnable once cut
- Frequency: 433MHz
- Buttons: 3 Buttons (Lock, Unlock & Boot)
- Transponder: ID48
- Battery: CR1616
Important compatibility info
| Weight | 227 g |
| Placement on Vehicle | both sides |
| for OE number | 000 760 1359 |
| Type | Door Handle |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Function | Door Handle |
Important compatibility info
| Type | Tailgate Lock |
| Function | Tailgate Lock |
| Extra Description | febi Plus |
| Additional Information | with adjuster |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Length | 72.7 mm. 45 mm |
| Outer diameter | 18.8 mm. 11.9 mm. 10.35 mm |
| Function | Lock Cylinder |
| Type | Lock Cylinder |
| Lock System | with two keys |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.









