Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 74 mm |
| Width | 138 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Thickness | 17 mm |
| Additional Information 2 | with brake caliper screws, with piston clip, with anti-squeak plate |
| Wear Warning Contact | excl. wear warning contact |
| WVA Number | 24205, 24206 |
| Type | Brake Pad Set, disc brake |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Extra Description | PRIME LINE |
Important compatibility info
| Diameter | 230 mm |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Extra Description | LuK RepSet |
| Type | Clutch Kit |
Additional Information
- 1x LuK Clutch Pressure Plate (122049210)
- 1x LuK Clutch Disc (323071910)
- 1x LuK Clutch Release Bearing (500097230)
Important compatibility info
| Diameter | 230 mm |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Extra Description | LuK RepSet |
| Type | Clutch Kit |
Additional Information
- 1x LuK Clutch Pressure Plate (122049210)
- 1x LuK Clutch Disc (323071910)
- 1x LuK Clutch Release Bearing (500097230)
Important compatibility info
| Weight | 2.1 g |
| Placement on Vehicle | Front, Right, Upper |
| Operating Mode | hydraulic |
| Colour | silver |
| Quality | OE Exact |
| Type | Mounting, engine |
| Function | Mounting, engine |
Important compatibility info
| Weight | 2.1 g |
| Placement on Vehicle | Front, Right, Upper |
| Operating Mode | hydraulic |
| Colour | silver |
| Quality | OE Exact |
| Type | Mounting, engine |
| Function | Mounting, engine |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | without bulbs, without direction indicator |
| Voltage | 24 V |
| Vehicle Equipment | for vehicles without headlamp cleaning system, for vehicles without headlight levelling |
| Paired article numbers | 1LB 247 011-051 |
| Bulb Type | H7/H1 |
| Light Function | with position light, with high beam, with low beam |
| Left-hand / Right-hand Traffic | for left-hand traffic |
| Light Design | Halogen |
| Number of light functions | 3 |
| Registration Type | ECE approved |
| Country Version | Europe |
| Type | Headlight |
| Function | Headlight |
Additional Information
Brief Information
*** Original spare part
- 1x Hella Diffusing Lens, headlight (9ES247753-001)
- 1x Hella Diffusing Lens, headlight (9ES247754-001)
- 1x Hella Cap, headlight (9GH156191-001)
- 1x Hella Base, headlight (9XD247755-001)
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | without bulbs, without direction indicator |
| Voltage | 24 V |
| Vehicle Equipment | for vehicles without headlamp cleaning system, for vehicles without headlight levelling |
| Paired article numbers | 1LB 247 011-051 |
| Bulb Type | H7/H1 |
| Light Function | with position light, with high beam, with low beam |
| Left-hand / Right-hand Traffic | for left-hand traffic |
| Light Design | Halogen |
| Number of light functions | 3 |
| Registration Type | ECE approved |
| Country Version | Europe |
| Type | Headlight |
| Function | Headlight |
Additional Information
Brief Information
*** Original spare part
- 1x Hella Diffusing Lens, headlight (9ES247753-001)
- 1x Hella Diffusing Lens, headlight (9ES247754-001)
- 1x Hella Cap, headlight (9GH156191-001)
- 1x Hella Base, headlight (9XD247755-001)
Important compatibility info
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Width 1 | 130 mm |
Important compatibility info
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Width 1 | 130 mm |
Important compatibility info
| Heating / Cooling | for vehicles with combined radiator/ oil cooler |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 640 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Material | Aluminium |
| Core Width | 470 mm |
| Core Depth | 38 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023





