Battery Chargers
Important compatibility info
| Charge Rate | 10 A |
| Charging Voltage | 12/24 V |
| Other Part Number | TM-262 |
| Trickle Charge | Maintains |
| 24V Charge Capacity (up to) | 5 Ah - 120 Ah |
| 12V Charge Capacity (up to) | 10 Ah - 240 Ah |
Important compatibility info
| Other Part Number | TM252 V3 |
| Additional Information | 12V 10A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 10 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 3 Ah - 240 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 0.6 A |
| Additional Information | 12V 1A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 29 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 8 Ah |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |
| Other Part Number | TM404-D |
Important compatibility info
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 24 Ah |
| Charge Rate | 2 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 96 Ah |
| Other Part Number | TM572 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
Important compatibility info
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM576 |
| Charge Rate | 2 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 96 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 24 Ah |
| Charging Voltage | 12 V |




