Battery Chargers
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 0.8 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2.5 Ah - 38 Ah |
| Other Part Number | TM432 |
Important compatibility info
| Other Part Number | TM472 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 0.8 A |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 10 Ah |
Important compatibility info
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM484 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 0.8 A |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 10 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 0.8 A |
| Other Part Number | TM452 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2.5 Ah - 38 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 1.25 A |
| Other Part Number | TM632-PR |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 60 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 15 Ah |




