Battery
Categories
Important compatibility info
| Length | 330 mm |
| Height | 235 mm |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 133 Ah |
| Voltage | 12 V |
| Width | 172 mm |
| Terminal Layout | Terminals Across Centre |
| Type | Wet |
| Terminal Type | Standard |
| Ampere-Hours | 120 A |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 242 mm |
| Width | 172 mm |
| Length | 330 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Ampere-Hours | 90 A |
| Type | Wet |
| Voltage | 12 V |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 100 Ah |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Cycles @ 100% DOD | 400 |
| Ampere-Hours | 42 A |
| Cycles @ 80% DOD | 600 |
| Height | 162 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Voltage | 12 V |
| Width | 130 mm |
| Length | 195 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | AGM |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 214 mm |
| Cycles @ 80% DOD | 600 |
| Cycles @ 100% DOD | 400 |
| Ampere-Hours | 125 A |
| Length | 330 mm |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Female Thread |
| Width | 171 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Width | 65 mm |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Left |
| Type | AGM |
| Ampere-Hours | 7 A |
| Height | 100 mm |
| Length | 151 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Warranty | 1 year warranty |
| Other Part Number | M8 Threaded Posts |
| Weight | 20400 |
| Length | 191 mm |
| Height | 235 mm |
| Width | 202 mm |
| Voltage | 6 V |
| Terminal Type | Threaded Post |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 103 Ah |

