Battery
Categories
Important compatibility info
| Length | 114 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 1 year warranty |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 6 Ah |
| Weight | 5000 |
| Height | 131 mm |
| Width | 71 mm |
| Battery Type Code | YTX7L-BS Compatible |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 100 A |
Important compatibility info
| Height | 106 mm |
| Weight | 6000 |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 8 Ah |
| Battery Type Code | YTX9-BS Compatible |
| Length | 150 mm |
| Width | 88 mm |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 120 A |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YT12A-BS |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 185 A |
| Weight | 4000 |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | Gel |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 10 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Height | 106 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Capacity 10h (Ah) | 11 Ah |
| Battery Type Code | YTZ14S Compatible |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Weight | 4500 |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 190 A |
| Type | Gel |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Voltage | 12 V |
| Width | 87 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 151 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Weight | 8500 |
| Length | 150 mm |
| Height | 145 mm |
| Width | 88 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 200 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | AUX14 |
| Warranty | 3 year warranty |



