Battery
Categories
Important compatibility info
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 135 A |
| Length | 151 mm |
| Ampere-Hours | 7 A |
| Battery Type Code | YTZ10S Compatible |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Height | 95 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Battery Type Code | YTZ12S Compatible |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Height | 110 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 165 A |
| Ampere-Hours | 9 A |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 87 mm |
| Ampere-Hours | 9 A |
| Battery Type Code | YTZ14S Compatible |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 165 A |
| Type | AGM |
| Height | 110 mm |
| Length | 150 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 113 mm |
| Height | 105 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 90 A |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | YTZ7S Compatible |
| Ampere-Hours | 5 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 70 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 111 Ah |
| Width | 174 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Ampere-Hours | 100 A |
| Voltage | 12 V |
| Height | 221 mm |
| Length | 330 mm |
| Warranty | 4 year warranty |
