Battery
Categories
Important compatibility info
| Length | 192 mm |
| Height | 184 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 300 A |
| Type | Wet |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | 896 |
| Width | 125 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 30 A |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Warranty | 3 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Other Part Number | MF53646 |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | 063 |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
| Voltage | 12 |
| Ampere-Hours | 32 Ah |
| Battery | Wet |
| Terminal Type | Standard |
| Type | Starter Battery |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 300 A |
| Key Words | 300A; 32Ah; 4Yr Warranty; 210x175x175 |
| Warranty | 4 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Capacity 10h (Ah) | 6.5 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | YT7B-4 |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 85 A |
| Ampere-Hours | 6.8 A |
| Length | 150 mm |
| Height | 93 mm |
| Width | 65 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Height | 145 mm |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 200 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | YTX14-BS Compatible |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 98 mm |
| Voltage | 12 V |
| Height | 95 mm |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Other Part Number | 12Ah |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Length | 151 mm |
| Battery Type Code | PS-12120 |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Left |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 11.2 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |

