Battery
Categories
Important compatibility info
Important compatibility info
| Width | 67 mm |
| Length | 134 mm |
| Ampere-Hours | 3.2 A |
| Voltage | 12 V |
| Height | 64 mm |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Right |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Weight | 1010 |
| Length | 178 mm |
| Height | 67 mm |
| Width | 35 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 2.3 A |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Ampere-Hours | 12V 2.3Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 34 mm |
| Voltage | 12 V |
| Capacity | 2.3 Ah |
| Length | 178 mm |
| Height | 64 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 100 mm |
| Weight | 1250 |
| Length | 151 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Width | 33 mm |
| Voltage | 6 V |
| Ampere-Hours | 7 A |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Type | AGM |
| Battery Type Code | YTX4L-BS Compatible |
| Length | 113 mm |
| Width | 69 mm |
| Other Part Number | YT4L-BS |
| Height | 87 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 50 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 4 A |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 178 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 34 mm |
| Voltage | 12 V |
| Capacity | 2.3 Ah |
| Ampere-Hours | 12V 2.3Ah |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Extra Description | Yuasa NP |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Type | AGM |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 0.8 A |
| Width | 25 mm |
| Height | 61 mm |
| Weight | 370 |
| Length | 96 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Type | AGM |
| Extra Description | Yuasa NP |
| Height | 64 mm |
| Voltage | 6 V |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Length | 134 mm |
| Capacity | 2.8 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 34 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
