Battery
Categories
Important compatibility info
| Length | 260 mm |
| Height | 253 mm |
| Width | 180 mm |
| Voltage | 6 V |
| Ampere-Hours | 224 A |
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 192 Ah |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 210 Ah |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 246 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 243 mm |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 270 Ah |
| Terminal Type | Female Thread |
| Voltage | 6 V |
| Ampere-Hours | 245 A |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 232 Ah |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 210 Ah |
| Width | 187.5 mm |
| Height | 275 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 180 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 255 Ah |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 230 Ah |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Ampere-Hours | 268 A |
| Length | 262 mm |
| Height | 268 mm |
| Voltage | 6 V |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 285 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Other Part Number | 15Ah - 22Ah Powakaddy |
| Length | 181.5 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 20 Ah |
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | LG-A150 |
| Ampere-Hours | 22 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 77 mm |
| Height | 167.5 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Height without pole | 93.5 mm |
| Voltage | 12 V |
| Width | 65 mm |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Left |
| Height | 99.5 mm |
| Length | 151 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 8.4 Ah |
| Type | AGM |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |

