Battery
Categories
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Voltage | 12 V |
| Width | 130 mm |
| Height | 182 mm |
| Ampere-Hours | 35 A |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Type | AGM |
| Length | 195 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | Bolt Through |
| Width | 137 mm |
| Height | 211 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Ampere-Hours | 55 A |
| Voltage | 12 V |
| Length | 238 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 96.4 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Terminal Type | Female Thread |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 79 Ah |
| Voltage | 12 V |
| Type | AGM |
| Length | 305 mm |
| Height | 213 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 90 Ah |
| Width | 168 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 161 mm |
| Width | 87 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 230 A |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Ampere-Hours | 14 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | YTX16-BS Compatible |
| Voltage | 12 V |
| Length | 150 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YTX5L-BS Compatible |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 70 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 113 mm |
| Width | 70 mm |
| Ampere-Hours | 4 A |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Height | 105 mm |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
