Electrical Connectors
Categories
Important compatibility info
| Bulb Type | H4 |
| Cable Length | 200 mm |
| Number of circuits | 3 |
| Function | Cable Repair Kit, headlight |
| Extra Description | febi Plus |
| Type | Cable Repair Kit, headlight |
| Base design light bulb | P43t-38 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Paired article numbers | 198885 |
| Port / Connector type | Supeseal |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Version | 1,5 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Replaces | 1339999020 |
| Function | Cap |
| Type | Cap |
Important compatibility info
| Function | Relay Socket |
| Width | 18 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 24 mm |
| Type | Relay Socket |
Important compatibility info
| Title | Washer Tubing - 3mm x 3m |
Additional Information
- Made from clear flexible PVC FDA/BDA
Important compatibility info
| Title | Washer Tubing - 5mm x 3m |
Additional Information
- Made from clear flexible PVC FDA/BDA
Important compatibility info
| Title | Wiring Connectors - Clear - 30A Terminal Block |
Additional Information
- 12 Volt
- Must be insulated
- Wiring connector block can be used with automotive or household applications
Important compatibility info
| Title | Wiring Connectors - Red - Female Slide-On - 6.3mm - Pack of 25 |
Additional Information
Pearl has established a reputation over the years for delivering high quality products. With recent expansions into a more diverse product portfolio of automotive products, its established Wot Nots' brand is still thriving. Pearl boasts a product portfolio in excess of 4000 part numbers, with ranges covering anything from replacement parts to workshop consumables.
- Red
- Connected to wiring using a crimping tool
- 5 Amp
- Part insulated
Important compatibility info
| Title | Wiring Connectors - Red - Butt - Pack of 25 |
Additional Information
Pearl has established a reputation over the years for delivering high quality products. With recent expansions into a more diverse product portfolio of automotive products, its established Wot Nots' brand is still thriving. Pearl boasts a product portfolio in excess of 4000 part numbers, with ranges covering anything from replacement parts to workshop consumables.
- Red
- 5 Amp
- Connected to wiring using a crimping tool
- Fully insulated Butt Connector
Important compatibility info
| Title | Wiring Connectors - Red - Female Bullet - 4mm - Pack of 25 |
Additional Information
Pearl has established a reputation over the years for delivering high quality products. With recent expansions into a more diverse product portfolio of automotive products, its established Wot Nots' brand is still thriving. Pearl boasts a product portfolio in excess of 4000 part numbers, with ranges covering anything from replacement parts to workshop consumables.
- Red
- 5 Amp
- Connected to wiring using a crimping tool
- Insulated Male or Female Bullet Connector









