Electrical Connectors
Categories
Important compatibility info
| Number of Connectors / Ports | 7 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
| Port / Connector type | AMP |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | Bosch |
| Version | Jetronic Code 1 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with splash cap, with screw connection |
| Voltage | 24 V |
| DIN / ISO | 1185 - Typ N |
| Number of Connectors / Ports | 7 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
| Paired article numbers | 172658 |
| Version | OE Standard |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Cable Length | 250 mm |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Additional Information 2 | with plug |
| Additional Information | with squeeze connector |
| Function | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Type | Plug |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Port / Connector type | AMP |
| Number of Connectors / Ports | 7 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
| Version | 1,5 mm |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with plug |
| Additional Information | with squeeze connector |
| Function | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Type | Plug |
| Cable Length | 250 mm |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Paired article numbers | 193033 |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 3 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | TE (Tyco) / AMP |
| Version | 2.8 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Cable Length | 250 mm |
| Function | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Type | Plug |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Additional Information 2 | with plug |
| Additional Information | with squeeze connector |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | FEP |
| Version | 2.8 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Universal Battery Lead - 18"" Red Insulated Ring |
Additional Information
Important compatibility info
| Title | GadJet G-Series 2m AUX Audio Cable |
Additional Information
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 3 |
| Type | Plug |
| Cable Length | 250 m |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Port / Connector type | TE (Tyco) / FEP |
| Version | MCON Code A |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Port / Connector type | Multipoint I + II |
| Number of Connectors / Ports | 5 |
| Version | Rechte Seite |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| DIN / ISO | 1185 - Typ N |
| Function | Trailer Socket |
| Type | Trailer Socket |
| Number of Connectors / Ports | 7 |
| Voltage | 24 V |
| Additional Information 2 | with screw connection |
| Material | Metal |
| Paired article numbers | 171849 |
| Version | OE Standard |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Cable Length | 150 mm |
| Number of circuits | 1 |
| Function | Cable Repair Kit, glow plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Type | Cable Repair Kit, glow plug |
| Additional Information | with squeeze connector |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Function | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Number of Connectors / Ports | 3 |
| Port / Connector type | FCI |
| Version | 2.8 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Universal Battery Strap - 9"" Insulated |
Additional Information
Important compatibility info
| Title | Universal Battery Strap - 18"" Insulated Ring |



















