Battery by Banner
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Width | 175 mm |
| Length | 350 mm |
| Weight | 30000 |
| Height | 230 mm |
| Ampere-Hours | 115 A |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Type | Wet |
| Terminal Type | Standard |
| NCC Class | B |
| Warranty | 2 year warranty |
