Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8509 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 38 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 430 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3476 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 38 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 430 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3476 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Height | 108 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 23,0 |
| Paired article numbers | TC5008 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Height | 108 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 23,0 |
| Paired article numbers | TC5008 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 223 mm |
| Height | 69 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 223 mm |
| Height | 69 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Length | 121 mm |
| Paired article numbers | TA3366 |
| Width | 54 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Length | 121 mm |
| Paired article numbers | TA3366 |
| Width | 54 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3365 |
| Length | 121 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3365 |
| Length | 121 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Paired article numbers | TC275 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Paired article numbers | TC275 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 316 mm |
| Axle Joint Length | 310 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2687 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 316 mm |
| Axle Joint Length | 310 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2687 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3704 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3704 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 427 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 412 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 427 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 412 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 76 mm |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Height | 34 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush 12.2mm |
| Thread Size | Bush 12.2mm |
| Width | 36 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














