Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 347 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x25.4 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 347 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x25.4 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 34.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 59 mm |
| Length | 267 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 34.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 59 mm |
| Length | 267 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Height | 95 mm |
| Width | 31 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x25.3 |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Height | 95 mm |
| Width | 31 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x25.3 |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2585 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2585 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 95 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 120 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 95 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 120 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Length | 309 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 61 mm |
| Thread Size | Bush Ø12,2 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush Ø12,2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
Important compatibility info
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Length | 309 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 61 mm |
| Thread Size | Bush Ø12,2 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush Ø12,2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Height | 109 mm |
| Width | 93 mm |
| Thread Size | M12 x 1,50 x 23,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















