Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Width | 47 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 72 mm |
| Length | 218 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2477 |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Width | 47 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 72 mm |
| Length | 218 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2477 |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Axle Joint Length | 227 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 242 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Axle Joint Length | 227 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 242 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Width | 71 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 71 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Width | 71 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 71 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.3 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 218 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 47 mm |
| Height | 72 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2476 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.3 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 218 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 47 mm |
| Height | 72 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2476 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 241 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 241 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Length | 358 mm |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Length | 358 mm |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 170 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 200 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1372 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 170 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 200 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1372 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 150 mm |
| Paired article numbers | TA2098 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 150 mm |
| Paired article numbers | TA2098 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 192 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2594 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 192 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2594 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 237 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 252 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 237 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 252 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3381 |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3381 |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 270 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 270 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Height | 104 mm |
| Width | 56.5 mm |
| Length | 56.5 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Height | 104 mm |
| Width | 56.5 mm |
| Length | 56.5 mm |
| Type | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














