Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Length | 87 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 40 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 294 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 294 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 173 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 87 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 173 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 87 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Height | 74 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Length | 169 mm |
| Paired article numbers | TA3193 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Height | 74 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Length | 169 mm |
| Paired article numbers | TA3193 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 31 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 122 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 31 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 122 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Width 1 | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Width 1 | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 110 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 71 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 110 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 71 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 306 mm |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 306 mm |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Thread Size | 22 |
| Width | 40 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 280 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Thread Size | 22 |
| Width | 40 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 280 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 76 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 75 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 76 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 75 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.6 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC1026 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 105 mm |
| Material | Steel |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.6 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC1026 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 105 mm |
| Material | Steel |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Height | 63.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Height | 63.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 170 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 170 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 26 mm |
| Height | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















