Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Width | 59.8 mm |
| Length | 59.8 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Height | 105 mm |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 59 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 59 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 58 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1814 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 58 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1814 |
Important compatibility info
| Width | 40 mm |
| Paired article numbers | TA3240 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 74 mm |
| Length | 212 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Width | 40 mm |
| Paired article numbers | TA3240 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 74 mm |
| Length | 212 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 324 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 343 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 324 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 343 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2672 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Length | 136 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2672 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Length | 136 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 225.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 209 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 225.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 209 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 57 mm |
| Width | 33 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 57 mm |
| Width | 33 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 59 mm |
| Height | 81 mm |
| Width | 59 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22,3 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 59 mm |
| Height | 81 mm |
| Width | 59 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22,3 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 41 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, Front |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 62 mm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 41 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, Front |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 62 mm |
Important compatibility info
| Length | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 48 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 16mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 48 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 16mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Length | 42 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Length | 42 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 247 mm |
| Length | 280 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 247 mm |
| Length | 280 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA2499 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 112 mm |
| Cone Size | 12.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA2499 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 112 mm |
| Cone Size | 12.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.9 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 112 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2498 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















