Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 49 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, inner, Upper |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 49 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, inner, Upper |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 50 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 56 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 50 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 56 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Length | 115 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1796 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Length | 115 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1796 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Length | 115 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1795 |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Length | 115 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1795 |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 132 mm |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2339 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 132 mm |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2339 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.8 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 132 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2338 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.8 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 132 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2338 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Height | 33 mm |
| Width | 33 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Height | 33 mm |
| Width | 33 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x2 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 37 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 86 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Cone Size | 12.5 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x2 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 37 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 86 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Cone Size | 12.5 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 229 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 229 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, outer, Left, Right |
| Inner diameter 1 | 26 mm |
| Thickness/Strength 1 | 43 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Replaces | TD1946W |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, outer, Left, Right |
| Inner diameter 1 | 26 mm |
| Thickness/Strength 1 | 43 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Replaces | TD1946W |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, Left, Right, inner |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, Left, Right, inner |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 10.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 73 mm |
| Length | 87 mm |
| Width | 37.5 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 10.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 73 mm |
| Length | 87 mm |
| Width | 37.5 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 85 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Width | 45 mm |
| Length | 157 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 85 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Width | 45 mm |
| Length | 157 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














