Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Length | 480 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 400 mm |
| Height | 115 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3264 |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Length | 480 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 400 mm |
| Height | 115 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3263 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 480 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 400 mm |
| Height | 115 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3263 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Length | 496 mm |
| Height | 79 mm |
| Width | 94 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Length | 496 mm |
| Height | 79 mm |
| Width | 94 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 403 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 410 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC7363 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 403 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 410 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC7363 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 850 mm |
| Width | 442 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
Important compatibility info
| Length | 850 mm |
| Width | 442 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
Important compatibility info
| Length | 405 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 390 mm |
| Height | 90 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3267 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 405 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 390 mm |
| Height | 90 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3267 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 441 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 371 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4366 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 441 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 371 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4366 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 382 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 347 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4423 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 382 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 347 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4423 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 470 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 172 mm |
| Paired article numbers | TC7787 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 470 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 172 mm |
| Paired article numbers | TC7787 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 537 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 65 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3199 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 537 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 65 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3199 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4526 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4526 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC6986 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower, Rear |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC6986 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower, Rear |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 357 mm |
| Height | 111 mm |
| Width | 87 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4419 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 357 mm |
| Height | 111 mm |
| Width | 87 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4419 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Length | 357 mm |
| Width | 87 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4418 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Height | 111 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Length | 357 mm |
| Width | 87 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4418 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Height | 111 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 395 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 370 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4447 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















