Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 321 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 304 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
Important compatibility info
| Cone Size | 15.4 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2808 |
Important compatibility info
| Cone Size | 15.4 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2808 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 178 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 178 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3075 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 228 mm |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3075 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 228 mm |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3340 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3340 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Height | 120 mm |
| Paired article numbers | TA3410 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 16 mm |
| Length | 220 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 50 mm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Height | 120 mm |
| Paired article numbers | TA3410 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 16 mm |
| Length | 220 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 50 mm |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.5 mm |
| Diameter 2 | 8.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 66 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.5 mm |
| Diameter 2 | 8.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 66 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 204 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 55 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2386 |
Important compatibility info
| Length | 204 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 55 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2386 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 338.5 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 324 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 338.5 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 324 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4810 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4810 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4801 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4801 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Paired article numbers | TA3074 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 228 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Paired article numbers | TA3074 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 228 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Height | 68.2 mm |
| Width | 40 mm |
| Length | 338 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 68.2 mm |
| Width | 40 mm |
| Length | 338 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 201.9 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 201.9 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 50 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 228 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA1983 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















