Car Parts & Accessories by Denso
Denso is a leading worldwide supplier of automotive components with over 60 years of experience. Important compatibility info
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Gross Weight | 79 g |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| for OE number | 22204-22010 |
| Air & Fuel Sensor Type | Air Flow Mass Meter |
| Quality | OE |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Gross Weight | 79 g |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| for OE number | 22204-22010 |
| Air & Fuel Sensor Type | Air Flow Mass Meter |
| Quality | OE |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| for OE number | 51892709 |
| Material | Aluminium |
| Weight | 2482 g |
| Frame Material | Plastic |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 480 mm |
| Core Width | 392 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Gross Weight | 4200 g |
| Replaces | DRM09161 |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| for OE number | 51892709 |
| Material | Aluminium |
| Weight | 2482 g |
| Frame Material | Plastic |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 480 mm |
| Core Width | 392 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Gross Weight | 4200 g |
| Replaces | DRM09161 |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Number of Teeth | 9 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Rated Power | 1.3 kW |
| Quality | Premium |
| Type | Starter |
| Function | Starter |
| Gross Weight | 3000 g |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Number of Teeth | 9 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Rated Power | 1.3 kW |
| Quality | Premium |
| Type | Starter |
| Function | Starter |
| Gross Weight | 3000 g |
Important compatibility info
| Weight | 1085 g |
| for OE number | 253100X100 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 350 mm |
| Core Width | 463 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Gross Weight | 2700 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Weight | 1085 g |
| for OE number | 253100X100 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 350 mm |
| Core Width | 463 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Gross Weight | 2700 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Quality | OE |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Air & Fuel Sensor Type | Air Flow Mass Meter |
| Gross Weight | 84 g |
| for OE number | 22204-15010 |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Quality | OE |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Air & Fuel Sensor Type | Air Flow Mass Meter |
| Gross Weight | 84 g |
| for OE number | 22204-15010 |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Weight | 107 g |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| for OE number | 1821378K00 |
| Cable Length | 280 mm |
| Quality | OE |
| Lambda Sensor | Heated, Planar Sensor, Broadband Oxygen Sensor, Thread pre-greased |
| Type | Oxygen Sensor |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Oxygen Sensor |
| Extra Description | Direct fit air fuel ratio sensor |
| Gross Weight | 135 g |
Important compatibility info
| Weight | 107 g |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| for OE number | 1821378K00 |
| Cable Length | 280 mm |
| Quality | OE |
| Lambda Sensor | Heated, Planar Sensor, Broadband Oxygen Sensor, Thread pre-greased |
| Type | Oxygen Sensor |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Oxygen Sensor |
| Extra Description | Direct fit air fuel ratio sensor |
| Gross Weight | 135 g |
Important compatibility info
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | 22204-26010 |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Quality | OE |
| Gross Weight | 69 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | 22204-26010 |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Quality | OE |
| Gross Weight | 69 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Core Width | 375 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Frame Material | Plastic |
| alternative item | - |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
| Weight | 1630 g |
| Core Length | 658 mm |
| Gross Weight | 3310 g |
| for OE number | MR187961 |
Important compatibility info
| Core Width | 375 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Frame Material | Plastic |
| alternative item | - |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
| Weight | 1630 g |
| Core Length | 658 mm |
| Gross Weight | 3310 g |
| for OE number | MR187961 |
Important compatibility info
| Type | Evaporator, air conditioning |
| for OE number | 77364289 |
| Weight | 622 g |
| Gross Weight | 1046 g |
| Core Length | 186 mm |
| Core Width | 181 mm |
| Core Depth | 38 mm |
| Function | Evaporator, air conditioning |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Type | Evaporator, air conditioning |
| for OE number | 77364289 |
| Weight | 622 g |
| Gross Weight | 1046 g |
| Core Length | 186 mm |
| Core Width | 181 mm |
| Core Depth | 38 mm |
| Function | Evaporator, air conditioning |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Quality | OE |
| Lambda Sensor | Heated, Finger-type Sensor, Broadband Oxygen Sensor, Thread pre-greased |
| Type | Oxygen Sensor |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Cable Length | 265 mm |
| for OE number | 89467-0S020 |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Weight | 79 g |
| Extra Description | Direct fit air fuel ratio sensor |
| Function | Oxygen Sensor |
| Gross Weight | 107 g |
Important compatibility info
| Quality | OE |
| Lambda Sensor | Heated, Finger-type Sensor, Broadband Oxygen Sensor, Thread pre-greased |
| Type | Oxygen Sensor |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Cable Length | 265 mm |
| for OE number | 89467-0S020 |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Weight | 79 g |
| Extra Description | Direct fit air fuel ratio sensor |
| Function | Oxygen Sensor |
| Gross Weight | 107 g |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with resistor |
| Weight | 2875 g |
| Diameter | 140 mm |
| Voltage | 12 V |
| Rotation Direction | Anticlockwise rotation |
| Function | Interior Blower |
| Type | Interior Blower |
| for OE number | 77365027 |
| Gross Weight | 3125 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with resistor |
| Weight | 2875 g |
| Diameter | 140 mm |
| Voltage | 12 V |
| Rotation Direction | Anticlockwise rotation |
| Function | Interior Blower |
| Type | Interior Blower |
| for OE number | 77365027 |
| Gross Weight | 3125 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| for OE number | 22204-31020 |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Quality | OE |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Gross Weight | 58 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| for OE number | 22204-31020 |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
| Quality | OE |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Gross Weight | 58 g |
| alternative item | - |
Important compatibility info
| Type | Radiator, engine cooling |
| Weight | 2165 g |
| Core Length | 380 mm |
| Gross Weight | 2950 g |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 27 mm |
| Replaces | DRM21024 |
| Core Width | 389 mm |
Important compatibility info
| Type | Radiator, engine cooling |
| Weight | 2165 g |
| Core Length | 380 mm |
| Gross Weight | 2950 g |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 27 mm |
| Replaces | DRM21024 |
| Core Width | 389 mm |
Important compatibility info
| for OE number | 9666230280 |
| Quality | OE |
| Type | Sensor, exhaust gas temperature |
| Function | Sensor, exhaust gas temperature |
| Extra Description | NTC temperature sensor |
| Sensor Type | NTC Sensor |
| Weight | 39 g |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Cable Length | 450 mm |
| Gross Weight | 67 g |
Important compatibility info
| for OE number | 9666230280 |
| Quality | OE |
| Type | Sensor, exhaust gas temperature |
| Function | Sensor, exhaust gas temperature |
| Extra Description | NTC temperature sensor |
| Sensor Type | NTC Sensor |
| Weight | 39 g |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Cable Length | 450 mm |
| Gross Weight | 67 g |
Important compatibility info
| Core Depth | 16 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Gross Weight | 2300 g |
| Core Width | 325 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 375 mm |
Important compatibility info
| Core Depth | 16 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Gross Weight | 2300 g |
| Core Width | 325 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 375 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














