Battery by Fulbat
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Width | 69 mm |
| Battery Type Code | GT12B-4 |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Ampere-Hours | 10.5 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 10 Ah |
| Type | Gel |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 210 A |
| Height | 130 mm |
| Length | 150 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 10.5 A |
| Width | 87 mm |
| Type | Gel |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 150 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 180 A |
| Battery Type Code | YTX12-BS Compatible |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 10 Ah |
| Height | 130 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Height | 130 mm |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 10.5 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 180 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | YTX12-BS Compatible |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 10 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 12 Ah |
| Type | Gel |
| Length | 150 mm |
| Height | 145 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 210 A |
| Battery Type Code | YT14B-4 |
| Width | 69 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 12.6 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Width | 90 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 12 Ah |
| Height | 167 mm |
| Type | AGM |
| Length | 135 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 210 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Ampere-Hours | 12.6 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 12 Ah |
| Length | 134 mm |
| Battery Type Code | YB12AL-A |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Ampere-Hours | 12.6 A |
| Type | Gel |
| Height | 161 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 150 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Width | 80 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Capacity 10h (Ah) | 14 Ah |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 230 A |
| Width | 87 mm |
| Height | 161 mm |
| Length | 150 mm |
| Type | Gel |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Ampere-Hours | 14.7 A |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Height | 145 mm |
| Width | 87 mm |
| Terminal Type | Standard |
| Ampere-Hours | 14 A |
| Voltage | 12 V |
| Length | 150 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 200 A |
| Type | AGM |
| Battery Type Code | 151 |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 175 mm |
| Height | 155 mm |
| Width | 87 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 18.9 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 270 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | YTX20L-BS Compatible |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 18 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YTX16-BS Compatible |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 14 Ah |
| Height | 161 mm |
| Voltage | 12 V |
| Width | 87 mm |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 230 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Ampere-Hours | 14.7 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 150 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | YTX14-BS Compatible |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 200 A |
| Height | 145 mm |
| Type | AGM |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Ampere-Hours | 12.6 A |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 12 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 200 A |
| Battery Type Code | YTX14L-BS Compatible |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 12 Ah |
| Ampere-Hours | 12.6 A |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Height | 145 mm |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 235 A |
| Voltage | 12 V |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 20 Ah |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Length | 186 mm |
| Battery Type Code | 51913 |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Ampere-Hours | 21.1 A |
| Height | 171 mm |
| Width | 82 mm |
| Type | Gel |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 70 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 2 Ah |
| Length | 113 mm |
| Height | 85 mm |
| Voltage | 12.8 V |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 120 A |
| Type | Lithium |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Weight | 600 |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YTX24HL-BS |
| Type | AGM |
| Ampere-Hours | 22.1 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 205 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 350 A |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 21 Ah |
| Height | 162 mm |
| Voltage | 12 V |
| Width | 87 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | YTX20HL-BS |
| Length | 175 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 18.9 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | Gel |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 310 A |
| Width | 87 mm |
| Height | 155 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 21.1 A |
| Length | 176 mm |
| Width | 87 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 20 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 290 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Battery Type Code | YTX20L-BS Compatible |
| Type | Gel |
| Voltage | 12 V |
| Height | 153 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YTX20-BS Compatible |
| Voltage | 12 V |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 18 Ah |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 270 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Ampere-Hours | 18.9 A |
| Length | 175 mm |
| Height | 155 mm |
| Width | 87 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Capacity 10h (Ah) | 2 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Height | 90 mm |
| Width | 48 mm |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | Lithium |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 140 A |
| Length | 86 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 178 mm |
| Height | 166 mm |
| Width | 123 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 31.6 A |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Type | Gel |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 300 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | 53030 |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 30 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
