Battery by Fulbat
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 69 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Voltage | 12.8 V |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 360 A |
| Height | 130 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 6 Ah |
| Length | 150 mm |
| Type | Lithium |
| Weight | 1100 |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 7 A |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 420 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 87 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | Lithium |
| Length | 175 mm |
| Height | 130 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
Important compatibility info
| Battery Type Code | YTX20-BS Compatible Lithium |
| Height | 130 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 87 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 7 Ah |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 420 A |
| Type | Lithium |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Voltage | 12 V |
| Length | 175 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery Capacity 10h (Ah) | 18 Ah |
| Width | 127 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 900 A |
| Length | 168 mm |
| Voltage | 12.8 V |
| Weight | 1120 |
| Type | Lithium |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Height | 177 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
