Battery by Hankook
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 172 mm |
| Height | 242 mm |
| Length | 330 mm |
| Type | Wet |
| Ampere-Hours | 100 A |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 4 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 90 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 172 mm |
| Length | 302 mm |
| Height | 220 mm |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | Wet |
| Warranty | 4 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 220 mm |
| Length | 257 mm |
| Type | Wet |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 172 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 80 A |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Warranty | 4 year warranty |
