Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 52 mm |
| Outer diameter | 344 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Inspection Tag | 90R-02C0727/1534 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | perforated/vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 46 mm |
| Outer diameter | 295 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 46 mm |
| Outer diameter | 295 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 300 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0448/1519 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 300 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0448/1519 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Outer diameter | 303 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Inspection Tag | 90R-02C0443/1529 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 145 mm |
| Centering Diameter | 120 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Outer diameter | 303 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Inspection Tag | 90R-02C0443/1529 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 145 mm |
| Centering Diameter | 120 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 35 mm |
| Outer diameter | 260 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0001 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | solid |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 35 mm |
| Outer diameter | 260 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0001 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | solid |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 288 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1441 |
| Centering Diameter | 100 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 288 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1441 |
| Centering Diameter | 100 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 63 mm |
| Outer diameter | 330 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0494/1408 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 63 mm |
| Outer diameter | 330 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0494/1408 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 56 mm |
| Outer diameter | 324 mm |
| Brake Disc Thickness | 33 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1470 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 116 mm |
| Centering Diameter | 93 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 56 mm |
| Outer diameter | 324 mm |
| Brake Disc Thickness | 33 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1470 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 116 mm |
| Centering Diameter | 93 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 83 mm |
| Outer diameter | 354 mm |
| Additional Information 2 | without ABS sensor ring, without wheel bearing |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1374 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 150 mm |
| Centering Diameter | 112 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 83 mm |
| Outer diameter | 354 mm |
| Additional Information 2 | without ABS sensor ring, without wheel bearing |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1374 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 150 mm |
| Centering Diameter | 112 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 10mm Banjo |
| Length 1 | 540 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 10mm Banjo |
| Length 1 | 540 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 10mm Banjo |
| Length 1 | 577 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 10mm Banjo |
| Length 1 | 577 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 519 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 519 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 548 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 548 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 12.3mm Banjo |
| Length 1 | 280 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | 12.3mm Banjo |
| Length 1 | 280 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Female M10 x 1 |
| Length 1 | 256 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Female M10 x 1 |
| Length 1 | 256 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 265 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023









