Battery Chargers by Numax
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Other Part Number | Mobility 3 Pin Plug |
| Length | 150 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 70 mm |
| Charging Voltage | 24 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 4 A |
| 24V Charge Capacity (up to) | 4 Ah - 40 Ah |
Important compatibility info
| Width | 115 mm |
| Length | 215 mm |
| Height | 60 mm |
| Charging Voltage | 24 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 12 A |
| 24V Charge Capacity (up to) | 12 Ah - 120 Ah |

