Battery Chargers by Optimate
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Other Part Number | TM472 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 0.8 A |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 10 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 0.6 A |
| Additional Information | 12V 1A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 29 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 8 Ah |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |
| Other Part Number | TM404-D |

