Battery Chargers by Optimate
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM576 |
| Charge Rate | 2 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 96 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 24 Ah |
| Charging Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM484 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 0.8 A |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 10 Ah |

