Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Base design light bulb | PK32d-1 |
| Packing Type | Carton |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Function | Bulb, headlight |
| Rated Power | 25 W |
| Bulb Type | D8S |
| Voltage | 42 V |
| Other Part Number | D8S |
| Bulb Fitment Code | D8S |
| Number in Pack | Single |
| Type | Bulb, headlight |
| Title | H.I.D Gas Discharge Bulb - D8S 42V 25W PK32d-1 - Xenon |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
- Premium quality made in Germany
- 4 year manufacturers guarantee
- HID Xenon D8S 25W and 2000 Lumens
- OSRAM original equipment as supplied for new vehicles
- Single box
Important compatibility info
| Other Part Number | P21/4W |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | P21/4W |
| Rated Power | 21/4 W |
| Base design light bulb | BAZ15d |
| Function | Bulb, rear fog/tail light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Type | Bulb, rear fog/tail light |
| Quantity | 10 |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Other Part Number | P21/4W |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | P21/4W |
| Rated Power | 21/4 W |
| Base design light bulb | BAZ15d |
| Function | Bulb, rear fog/tail light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Type | Bulb, rear fog/tail light |
| Quantity | 10 |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Type | Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Rated Power | 5/6 W |
| Voltage | 12 V |
| Base design light bulb | P15D-25-1 |
| Extra Description | LEDriving® HLM EASY |
| Function | Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Bulb Type | LED |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Type | Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Rated Power | 5/6 W |
| Voltage | 12 V |
| Base design light bulb | P15D-25-1 |
| Extra Description | LEDriving® HLM EASY |
| Function | Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Bulb Type | LED |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


