Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Voltage | 85 V |
| Bulb Type | D1S (gas discharge tube) |
| Rated Power | 35 W |
| Quantity | 2 |
| Packing Type | Box |
| Type | Bulb, headlight |
| Colour Temperature | 6200 K |
| Lumen | 3200 lm |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | XENARC® COOL BLUE® INTENSE (Next Gen) |
| Base design light bulb | Pk32d-2 |
| Replaces | 66140CBN-HCB |
Additional Information
General Information
Extra white light for LED look and up to 150% more brightness.
Important compatibility info
| Mounting Type | Glued |
| Type | Accident Data Recorder |
| Screen Resolution | 1280x1024 |
| Storage Medium | SD card |
| Function | Accident Data Recorder |
| Extra Description | ROADsight PRO 30 Dash Camera |
| Connection type inlet | USB-C |
Additional Information
Brief Information
Dash Cams and Reverse Cams put confidence in every journey by capturing the road ahead and revealing what’s behind.
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Function | Daytime Running Light Set |
| Extra Description | LEDriving LG |
| Title | LED Daylight Running (DRL) Kit with Position Light and Non Pixel Appearance |
| Type | Daytime Running Light Set |
| Rated Power | 15 W |
| Bulb Type | LED |
| Voltage | 12 V |
| Packing Type | Box |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
- Dimmable with Low energy consumption
- Long lifetime of up to 5000 hours
- Colour temperature up to 6000k
- Pixel free brilliant light with dynamic curves
- 5 year manufacturers guarantee, see www.osram.co.uk for full details
- LED daytime running light kit with position light and homogeneous light
- Single part kit
Important compatibility info
| Base design light bulb | PY20d |
| Bulb Fitment Code | H10 |
| Number in Pack | Two Pack |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | LED |
| Type | Bulb / Bulb, cornering light / Bulb, daytime running light / Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Title | LED Fog Lamp Bulb Replacement Kit - H10 Cool White 6000k 12V PY20d - LEDriving FL |
| Other Part Number | H10 |
| Rated Power | 8,2 W |
| Function | Bulb / Bulb, cornering light / Bulb, daytime running light / Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Extra Description | LEDriving® FL |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
- Reduced glaring due to an optimized light distribution
- Increased visibility due to daylight effect
- 3 Year Guarantee (please see manufacturer terms and conditions)
- Long Lifetime of up to 5000 hours
- Superior Brightness
- Latest technology allows a high compatibility and easy installation for a wider range of vehicles
- 12V compatible
- Compact design with a light output of 6000k
- Latest Generation LED headlamp bulbs
- Non Road Legal LED replacement for H10 bulbs fitted to the vehicle fog lights. (No user replaceable LED bulbs are currently ECE road legal for the exterior of the vehicle)
- Twin Pack
Important compatibility info
| Mounting Type | Glued |
| Type | Accident Data Recorder |
| Screen Resolution | 1280x1024 |
| Storage Medium | SD card |
| Function | Accident Data Recorder |
| Extra Description | ROADsight 3500R Front & Rear Dash Camera |
| Connection type inlet | USB-C |
Additional Information
Brief Information
Dash Cams and Reverse Cams put confidence in every journey by capturing the road ahead and revealing what’s behind.
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




