Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H4 |
| Rated Power | 60/55 W |
| Quantity | 1 |
| Packing Type | Blister Pack |
| Type | Bulb, headlight |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | NIGHT BREAKER® SILVER |
| Base design light bulb | P43t |
| Replaces | 64193NBS-01B |
Additional Information
General Information
Up to 100% more brightness and an up to 130 meter long beam compared to the minimum legal standard. Excellent performance-lifetime ratio.
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H4 |
| Rated Power | 60/55 W |
| Quantity | 1 |
| Packing Type | Blister Pack |
| Type | Bulb, headlight |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | NIGHT BREAKER® SILVER |
| Base design light bulb | P43t |
| Replaces | 64193NBS-01B |
Additional Information
General Information
Up to 100% more brightness and an up to 130 meter long beam compared to the minimum legal standard. Excellent performance-lifetime ratio.
Important compatibility info
| Other Part Number | H27W/1 |
| Packing Type | Carton |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H27W/1 |
| Rated Power | 27 W |
| Function | Bulb, cornering light |
| Bulb Fitment Code | H27W1 |
| Base design light bulb | PG13 |
| Type | Bulb, cornering light |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Other Part Number | H27W/1 |
| Packing Type | Carton |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H27W/1 |
| Rated Power | 27 W |
| Function | Bulb, cornering light |
| Bulb Fitment Code | H27W1 |
| Base design light bulb | PG13 |
| Type | Bulb, cornering light |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Bulb Fitment Code | H27W2 |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H27W/2 |
| Rated Power | 27 W |
| Base design light bulb | PGJ13 |
| Function | Bulb, front fog light |
| Type | Bulb, front fog light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Replaces | 881CBI |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


