Battery by Sonnenschein
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Ampere-Hours | 38 A |
| Type | Gel |
| Extra Description | Sonnenschein GF |
| Other Part Number | A512C/38 |
| Height | 175 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Type | Gel |
| Extra Description | Sonnenschein GF |
| Length | 167 mm |
| Other Part Number | A512C/24 |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 24 A |
| Terminal Type | Female Thread |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Width | 176 mm |
| Height | 126 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
