Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Function | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 044178 |
| Light Function | with reverse light |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
Important compatibility info
| Section | Inner Section |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044177 |
| Light Function | with reverse light |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
Important compatibility info
| Section | Inner Section |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044177 |
| Light Function | with reverse light |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Bulb Type | H8 |
| Rated Voltage | 12 V |
| Light Function | with daytime running light |
| Light Design | Bulb Technology |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Additional Information | with bulb |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Weight | 0.44 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Bulb Type | H8 |
| Rated Voltage | 12 V |
| Light Function | with daytime running light |
| Light Design | Bulb Technology |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Additional Information | with bulb |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Weight | 0.44 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


