Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Bulb Type | H8 |
| Rated Voltage | 12 V |
| Light Function | with daytime running light |
| Light Design | Bulb Technology |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Additional Information | with bulb |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Weight | 0.44 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left, Bumper |
| Paired article numbers | 044210 |
| Light Design | LED |
| Type | Daytime Running Light |
| Function | Daytime Running Light |
| Weight | 0.57 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left, Bumper |
| Paired article numbers | 044210 |
| Light Design | LED |
| Type | Daytime Running Light |
| Function | Daytime Running Light |
| Weight | 0.57 kg |
Important compatibility info
| Function | Daytime Running Light |
| Placement on Vehicle | Right, Bumper |
| Paired article numbers | 044209 |
| Light Design | LED |
| Type | Daytime Running Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 0.57 kg |
Important compatibility info
| Function | Daytime Running Light |
| Placement on Vehicle | Right, Bumper |
| Paired article numbers | 044209 |
| Light Design | LED |
| Type | Daytime Running Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 0.57 kg |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Bulb Type | H7 |
| Light Function | with low beam |
| Weight | 3.7 kg |
| Light Design | Halogen |
| Indicator Colour | transparent |
| Type | Headlight |
| Placement on Vehicle | Left |
| Paired article numbers | 044274 |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Bulb Type | H7 |
| Light Function | with low beam |
| Weight | 3.7 kg |
| Light Design | Halogen |
| Indicator Colour | transparent |
| Type | Headlight |
| Placement on Vehicle | Left |
| Paired article numbers | 044274 |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Paired article numbers | 044273 |
| Weight | 3.85 kg |
| Light Design | Halogen |
| Indicator Colour | transparent |
| Placement on Vehicle | Right |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Bulb Type | H7 |
| Type | Headlight |
| Light Function | with low beam |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Paired article numbers | 044273 |
| Weight | 3.85 kg |
| Light Design | Halogen |
| Indicator Colour | transparent |
| Placement on Vehicle | Right |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Bulb Type | H7 |
| Type | Headlight |
| Light Function | with low beam |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Paired article numbers | 044380 |
| Weight | 1.54 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




