Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 3.982 kg |
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 043786 |
| Bulb Type | H7 |
| Light Function | with low beam, with daytime running light |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Light Design | Halogen |
| Type | Headlight |
| Indicator Colour | transparent |
| Function | Headlight |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 043847 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Weight | 1.51 kg |
| Light Function | without licence plate light |
Important compatibility info
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 043847 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Weight | 1.51 kg |
| Light Function | without licence plate light |
Important compatibility info
| Type | Tail Light Assembly |
| Section | Outer section |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Function | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Additional Information | with bulb holder |
| Light Design | LED |
| Weight | 1.44 kg |
| Paired article numbers | 043846 |
| Light Function | without licence plate light |
Important compatibility info
| Type | Tail Light Assembly |
| Section | Outer section |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Function | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Additional Information | with bulb holder |
| Light Design | LED |
| Weight | 1.44 kg |
| Paired article numbers | 043846 |
| Light Function | without licence plate light |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


