Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.22 kg |
| Light Design | LED |
| Paired article numbers | 043968 |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Section | Outer section |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044086 |
| Section | Outer section |
| Additional Information | with bulb holder |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 2.03 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044086 |
| Section | Outer section |
| Additional Information | with bulb holder |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 2.03 kg |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044087 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 0.98 kg |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044087 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 0.98 kg |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Paired article numbers | 044176 |
| Weight | 1.09 kg |
| Type | Tail Light Assembly |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Paired article numbers | 044176 |
| Weight | 1.09 kg |
| Type | Tail Light Assembly |
Important compatibility info
| Function | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 044178 |
| Light Function | with reverse light |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
Important compatibility info
| Function | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 044178 |
| Light Function | with reverse light |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
Important compatibility info
| Section | Inner Section |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044177 |
| Light Function | with reverse light |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 0.415 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023





