Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Weight | 1.5 kg |
| for manufacturer number | KN20021.4.4 |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Weight | 1.5 kg |
| for manufacturer number | KN20021.4.4 |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.03 kg |
| Additional Information 2 | without cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | angled |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Weight | 0.03 kg |
| Additional Information 2 | without cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | angled |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Weight | 0.33 kg |
Important compatibility info
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Weight | 0.33 kg |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KG15065.4.9 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
| Additional Information 2 | without sensor |
| Vehicle Equipment | for vehicles without cruise control |
| Weight | 0.18 kg |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KG15065.4.9 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
| Additional Information 2 | without sensor |
| Vehicle Equipment | for vehicles without cruise control |
| Weight | 0.18 kg |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with light dimmer function, with rear fog light function, with indicator function, with klaxon, without board computer function |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steering angle sensor |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with light dimmer function, with rear fog light function, with indicator function, with klaxon, without board computer function |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steering angle sensor |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Weight | 0.78 kg |
| Placement on Vehicle | Bumper, Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 045237 |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Weight | 0.78 kg |
| Placement on Vehicle | Bumper, Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 045237 |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Replaces | 804530 |
| Weight | 0.435 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 27 mm |
| for manufacturer number | ZA2701A1 |
| Additional Information 2 | without sensor |
Important compatibility info
| Replaces | 804530 |
| Weight | 0.435 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 27 mm |
| for manufacturer number | ZA2701A1 |
| Additional Information 2 | without sensor |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Paired article numbers | 043653 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Paired article numbers | 043653 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | FOGSTAR |
| Function | Front Fog Light |
| Type | Front Fog Light |
| Lens Colour | White |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 043652 |
| Bulb Type | H11 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | FOGSTAR |
| Function | Front Fog Light |
| Type | Front Fog Light |
| Lens Colour | White |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 043652 |
| Bulb Type | H11 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Lens Colour | White |
| Mounting Type | Fitting |
| Bulb Type | H11 |
| Paired article numbers | 088895 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.394 kg |
Important compatibility info
| Lens Colour | White |
| Mounting Type | Fitting |
| Bulb Type | H11 |
| Paired article numbers | 088895 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.394 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023








