Important compatibility info
| Function | Air Filter |
| Width | 219 mm |
| Height | 49 mm |
| Length | 174 mm |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| for OE number | 037121121A |
| Type | Coolant Flange |
| Function | Coolant Flange |
Important compatibility info
| for OE number | 037121121A |
| Type | Coolant Flange |
| Function | Coolant Flange |
Important compatibility info
| Title | Rubber Fuel Hose & Clips Overbraided 3.2mm x 1m |
Additional Information
- Made from NBR /PVC with polyester outer suitable for leaded/unleaded and diesel engine non injection
- Supplied with two clips with an outer braided covering
- Fuel hose 3.2mm inside diameter x 1m including two clips
Important compatibility info
| Inner diameter | 22 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter | 22 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter | 19 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter | 19 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter | 22 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter | 22 mm |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023





