Important compatibility info
| Function | Window Regulator |
| Type | Window Regulator |
| Additional Information | without electric motor |
| Placement on Vehicle | Left Front |
| Paired article numbers | 176282 |
| Operating Mode | Electric |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Length | 143 mm |
| Height | 39 mm |
| Width | 87 mm |
| Number of Connectors / Ports | 3 |
| Function | Ignition Coil |
| Type | Ignition Coil |
| for OE number | ZJ01-18-100A |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Thickness | 35 mm |
| Outer diameter | 334 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | 108207 |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Surface | Coated |
| Number of mounting bores | 1 |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Rotor Style | Internally Vented |
Additional Information
Technical Information
Attention, this is a sided brake disc.
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Outer diameter | 334 mm |
| Thickness | 35 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Paired article numbers | 108206 |
| Surface | Coated |
| Number of mounting bores | 1 |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Internally Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
Additional Information
Technical Information
Attention, this is a sided brake disc.
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball bearing |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Material | Rubber/Metal |
| Inner diameter | 12 mm |
| Type | Repair Kit, suspension strut support mount |
| Function | Repair Kit, suspension strut support mount |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Outer diameter | 29 mm |
| Inner diameter | 7 mm |
| Function | Tensioner, timing belt |
| Type | Tensioner, timing belt |
| Vibration | with vibration absorber |
| Width of castor bearing surface | 27 mm |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Gasket Set, wheel hub |
| Type | Gasket Set, wheel hub |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
- 1x Febi Circlip (24757)
- 1x Febi Thrust Washer, external planetary gearbox (21951)
- 1x Febi Ring, wheel hub (22842)
- 1x Febi Sensor Ring, ABS (18612)
- 1x Febi Shaft Seal, wheel hub (24758)
Important compatibility info
| Outer diameter | 154 mm. 172 mm |
| Thickness | 70 mm |
| Inner diameter | 81 mm. 103 mm |
| Function | Mounting, leaf spring |
| Type | Mounting, leaf spring |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 300 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Cone Size | 22 mm |
| Pipe Diameter | 30 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| External Thread Size | M18 x 1,5 |
| Extra Description | ProKit |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Additional Information | with nuts |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Cable Length | 1064 mm |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Type | Sensor, wheel speed |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023









