Car Parts & Accessories by Carwood
Categories
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
Important compatibility info
| Quality | OE REMAN |
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | A651 070 30 87 |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6.4 cm |
| Packaging length | 24.9 cm |
| Packaging width | 7.6 cm |
| Gross Weight | 0.38 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| Quality | OE REMAN |
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | A651 070 30 87 |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6.4 cm |
| Packaging length | 24.9 cm |
| Packaging width | 7.6 cm |
| Gross Weight | 0.38 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.5 kg |
| for OE number | 9824388280 |
| Quality | OE NEW Supply |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.5 kg |
| for OE number | 9824388280 |
| Quality | OE NEW Supply |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| for OE number | A651 070 28 87 |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Type | Injector |
| Gross Weight | 0.38 kg |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| for OE number | A651 070 28 87 |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Type | Injector |
| Gross Weight | 0.38 kg |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| for OE number | 16600-EC00A |
| Fuel Type | Diesel |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| for OE number | 16600-EC00A |
| Fuel Type | Diesel |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging width | 3.4 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Gross Weight | 0.451 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Quality | OE REMAN |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging width | 3.4 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Gross Weight | 0.451 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Quality | OE REMAN |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.34 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.34 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.682 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.682 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Paired article numbers | BOSF00RJ01029 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.724 kg |
Important compatibility info
| Paired article numbers | BOSF00RJ01029 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.724 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.646 kg |
| for OE number | 504386427 |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.646 kg |
| for OE number | 504386427 |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
| Gross Weight | 0.42 kg |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
| Gross Weight | 0.42 kg |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.618 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.618 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| for OE number | 16600-MB40A |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.8 kg |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023












