Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Width | 82 mm |
| Height | 118 mm |
| Length | 121 mm |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 242 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 242 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Outer diameter 2 | 70 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 2 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Inner diameter 2 | 24 mm |
| Inner diameter 1 | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, Rear |
Important compatibility info
| Outer diameter 2 | 70 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 2 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Inner diameter 2 | 24 mm |
| Inner diameter 1 | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, Rear |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Length | 250 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1822 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Length | 250 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1822 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 331.5 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1.5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 312 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 331.5 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1.5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 312 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Paired article numbers | TC1515 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 70 mm |
| Height | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Paired article numbers | TC1515 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 70 mm |
| Height | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 133 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
| Height | 82 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 21mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC3652 |
Important compatibility info
| Length | 133 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
| Height | 82 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 21mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC3652 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, leaf spring |
| Thickness/Strength 1 | 77 mm |
| Function | Mounting, leaf spring |
| Outer diameter 1 | 41 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Rear Axle |
Important compatibility info
| Type | Mounting, leaf spring |
| Thickness/Strength 1 | 77 mm |
| Function | Mounting, leaf spring |
| Outer diameter 1 | 41 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Pitman Arm |
| Type | Pitman Arm |
| Length | 159 mm |
| Height | 55 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 113 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3431 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 113 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3431 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 113 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3430 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 113 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3430 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Width | 85 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Width | 85 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 165 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2361 |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 165 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2361 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 80 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 80 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 250 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Length | 264 mm |
| Height | 42.5 mm |
| Width | 42.5 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 250 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Length | 264 mm |
| Height | 42.5 mm |
| Width | 42.5 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 309.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 309.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1.25 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















