Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 302 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 302 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 59 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 88 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 59 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 88 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Upper |
| Length | 115 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 92 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Upper |
| Length | 115 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 92 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Length | 230 mm |
| Height | 74 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Paired article numbers | TA2337 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Length | 230 mm |
| Height | 74 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Paired article numbers | TA2337 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 268 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 246 mm |
| Width | 42.8 mm |
| Height | 42.8 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 268 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 246 mm |
| Width | 42.8 mm |
| Height | 42.8 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 114 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 114 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA3182 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Height | 75 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 65 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA3182 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Height | 75 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 65 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 14.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 54 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 227 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2508 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 14.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 54 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 227 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2508 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 205 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 222 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 205 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 222 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 113 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 113 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2495 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2495 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
| Paired article numbers | TA3213 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
| Paired article numbers | TA3213 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 215 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 215 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 242 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1959 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 242 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1959 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
Important compatibility info
| Length | 113 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 104 mm |
| Height | 76 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
Important compatibility info
| Length | 113 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 104 mm |
| Height | 76 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














