Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Length | 64 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x2 |
| Width | 64 mm |
| Height | 116 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 64 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x2 |
| Width | 64 mm |
| Height | 116 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 238 mm |
| Width | 45 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Height | 80 mm |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 238 mm |
| Width | 45 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Height | 80 mm |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 71 mm |
| Height | 65 mm |
| Width | 31 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 71 mm |
| Height | 65 mm |
| Width | 31 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 92 mm |
| Length | 128 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 92 mm |
| Length | 128 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 242 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 257 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 242 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 257 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 202 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA3600 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 202 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA3600 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 15.5 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 97 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3238 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 15.5 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 97 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3238 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 153 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 153 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 19 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 19 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Outer diameter 2 | 65 mm |
| Thickness/Strength 1 | 28 mm |
| Thickness/Strength 2 | 50 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 65 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Outer diameter 2 | 65 mm |
| Thickness/Strength 1 | 28 mm |
| Thickness/Strength 2 | 50 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 65 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 327 mm |
| Axle Joint Length | 311 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 327 mm |
| Axle Joint Length | 311 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Width 1 | 66 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, outer, Lower |
| Type | Bushing, axle beam |
| Paired article numbers | TD980W |
Important compatibility info
| Width 1 | 66 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, outer, Lower |
| Type | Bushing, axle beam |
| Paired article numbers | TD980W |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3212 |
| Width | 40 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3212 |
| Width | 40 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 46 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2568 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 46 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2568 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














