Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 282 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC4330 |
| Rod/Strut | Pull Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 282 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC4330 |
| Rod/Strut | Pull Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 14.8 mm |
| Length | 228 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3342 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 14.8 mm |
| Length | 228 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3342 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Width | 47 mm |
| Height | 78 mm |
| Type | Ball Joint |
| Length | 47 mm |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Width | 47 mm |
| Height | 78 mm |
| Type | Ball Joint |
| Length | 47 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 48 mm |
| Thickness/Strength 1 | 73 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 48 mm |
| Thickness/Strength 1 | 73 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M20x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M20x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Length | 28 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22,0 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Length | 28 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22,0 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Type | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Type | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Height | 118 mm |
| Width | 47.5 mm |
| Thread Size | M14.1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 130 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Height | 118 mm |
| Width | 47.5 mm |
| Thread Size | M14.1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 130 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2512 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2512 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 54 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 176 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC272 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 54 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 176 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC272 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 36,4 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Function | Ball Joint |
| Height | 111 mm |
| Length | 55 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 36,4 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Function | Ball Joint |
| Height | 111 mm |
| Length | 55 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Diameter 2 | 14.2 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Width | 41 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 65 mm |
| Paired article numbers | TC3301 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 65 mm |
| Paired article numbers | TC3301 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Length | 105 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22 |
| Width | 91 mm |
| Height | 87 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 105 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12 x 1,25 x 22 |
| Width | 91 mm |
| Height | 87 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 310 mm |
| Height | 55 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Paired article numbers | TC4971 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x23.0 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















