Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 290 mm |
| Thread Measurement 1 | M161,5 |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 303 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 15.5 mm |
| Paired article numbers | TA3237 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 97 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 15.5 mm |
| Paired article numbers | TA3237 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 97 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC802 |
| Length | 300 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 54 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Replaces | TC774 |
| Material | Aluminium |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC802 |
| Length | 300 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 54 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Replaces | TC774 |
| Material | Aluminium |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M16x1 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 190 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M16x1 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 190 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2494 |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2494 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2643 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2643 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2642 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2642 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 280 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 280 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2918 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2918 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2917 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2917 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 282 mm |
| Axle Joint Length | 261 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 282 mm |
| Axle Joint Length | 261 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3234 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Length | 210 mm |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3234 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Length | 210 mm |
Important compatibility info
| Length | 92 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 92 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 92 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 92 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2148 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 94 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 214 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2148 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 94 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 214 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2516 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















