Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 288 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 288 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2051 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2051 |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.2 mm |
| Paired article numbers | TA2662 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 197 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.2 mm |
| Paired article numbers | TA2662 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 197 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2683 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 61 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2683 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 61 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 215 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2784 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 215 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2784 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 215 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2783 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 215 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2783 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 56 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 145 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2372 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 56 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 145 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2372 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 138 mm |
| Diameter 1 | 11 mm |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 138 mm |
| Diameter 1 | 11 mm |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 60 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 60 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 64 mm |
| Inner diameter 1 | 34 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 64 mm |
| Inner diameter 1 | 34 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Height | 43.5 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 242 mm |
| Axle Joint Length | 224 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Height | 43.5 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 242 mm |
| Axle Joint Length | 224 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18x1.5 |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 56 mm |
| Height | 94 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18x1.5 |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 56 mm |
| Height | 94 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 58 mm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 58 mm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 237 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2935 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 237 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2935 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 237 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2934 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 237 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2934 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














