Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Length | 358 mm |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Length | 358 mm |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 170 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 200 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1372 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 170 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 200 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1372 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 150 mm |
| Paired article numbers | TA2098 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 150 mm |
| Paired article numbers | TA2098 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 237 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 252 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 237 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 252 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3381 |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3381 |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 270 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 270 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Height | 104 mm |
| Width | 56.5 mm |
| Length | 56.5 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Height | 104 mm |
| Width | 56.5 mm |
| Length | 56.5 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 220 mm |
| Paired article numbers | TA2501 |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 220 mm |
| Paired article numbers | TA2501 |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2683 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 61 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA2683 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 61 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 14.9 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 89 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Width | 48 mm |
| Length | 48 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 89 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Width | 48 mm |
| Length | 48 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 65 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 195 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2572 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 195 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2572 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 74 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 76 mm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 74 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 76 mm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 60 mm |
| Outer diameter 1 | 66 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 60 mm |
| Outer diameter 1 | 66 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














