Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Paired article numbers | TA1960 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 205 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Paired article numbers | TA1960 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 205 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 174 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 174 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
| Outer diameter 2 | 38 mm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Thickness/Strength 2 | 36 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
| Outer diameter 2 | 38 mm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Thickness/Strength 2 | 36 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2531 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2531 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 56 mm |
| Thickness/Strength 1 | 90 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 56 mm |
| Thickness/Strength 1 | 90 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA1959 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA1959 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 195 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2573 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 195 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2573 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA1774 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 92 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 275 mm |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TA1774 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 92 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 275 mm |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 168 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA2433 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 168 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Cone Size | 12.5 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA2433 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 97 mm |
| Height | 67 mm |
| Length | 85 mm |
| Paired article numbers | TC3371 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 97 mm |
| Height | 67 mm |
| Length | 85 mm |
| Paired article numbers | TC3371 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 305 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 305 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 77 mm |
| Width | 68 mm |
| Length | 255 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2634 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 77 mm |
| Width | 68 mm |
| Length | 255 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2634 |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 42 mm |
| Outer diameter 1 | 115 mm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower, behind the axle |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 42 mm |
| Outer diameter 1 | 115 mm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower, behind the axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 79 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1421 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 79 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1421 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














